Otevírací doba kamenné prodejny: STŘEDA - otevřeno od 13:00 - 17:00 hod. ČTVRTEK - otevřeno 13:00 - 17:00 hod. SOBOTA - otevřeno 10:00 - 12:00 hod. Poštovné a balné 80,- Kč prostřednictvím Zásilkovny na výdejní místo Z-point, DPD CZ Pick up výdejní místo za 70,- Kč, Zásilkovna domů za 108,- Kč anebo balík do Balíkovny za 70,- Kč při platbě převodem. Dobírka 50,- Kč. Doprava zdarma nad 2.499,- Kč.

Kdy potřebuje moje dítě nové boty?

Pokud má dítě v botě málo místa, nemůže chodidlo správně ohýbat a má málo prostoru pro prsty. To může rychle vést k nepřirozené poloze prstů a poté k chybnému držení nohy nebo dokonce k potížím s koleny a kyčlemi.
 
Aby bota seděla do délky, je nutné přesně změřit vnitřní délku boty. U dětské boty je nutné zohlednit dostatek místa pro růst (růstová rezerva), jakož i prostoru pro ohyb chodidla (prostor pro pohyb). Volný prostor před prsty, který je tvořen prostorem pro pohyb a růstovou rezervou, se jmenuje nadměrek. Nadměrek by měl činit u dětí začínajících chodit asi 9 mm, poté 12 až max. 15 mm.
 
Proto Vám klademe na srdce: Pravidelně svým dětem měřte chodidla.
Alternativa k měrné stupnici: jednoduše vyjměte vložku z boty a dítě na ni postavte. Pokud je k dispozici dostatek nadměrku, pak je vše v pořádku.
 
Proč Vaše dítě nepozná, že už jsou mu boty malé?
 
To je přirozené: Dětská chodidla jsou, na rozdíl od chodidel dospělých, relativně necitlivá vůči tlaku a nepociťují bolest v důsledku tlaku. Děti proto při zkoušení bot nejsou schopny spolehlivě říct, zda boty sedí.
 
Možná jste si již všimli, že si děti někdy obují boty opačně. Nedostatečně vyvinuté nervy způsobují, že děti nepociťují tlak v botě. Navíc jsou jejich kosti ještě měkké, a tudíž snadněji přizpůsobitelné, než je tomu u dospělých.
 
die_richtige_schuhgroesse