Poštovné a balné 100,- Kč prostřednictvím přepravní služby DPD CZ s.r.o.. Zdarma nad 1.999,- Kč. Platba dobírkou možná pouze platební kartou. Výdejní místa - GEIS POINTY - jejich provoz je pozastaven v době nařízené karantény státem.

Kdy potřebuje moje dítě nové boty?

Pokud má dítě v botě málo místa, nemůže chodidlo správně ohýbat a má málo prostoru pro prsty. To může rychle vést k nepřirozené poloze prstů a poté k chybnému držení nohy nebo dokonce k potížím s koleny a kyčlemi.
 
Aby bota seděla do délky, je nutné přesně změřit vnitřní délku boty. U dětské boty je nutné zohlednit dostatek místa pro růst (růstová rezerva), jakož i prostoru pro ohyb chodidla (prostor pro pohyb). Volný prostor před prsty, který je tvořen prostorem pro pohyb a růstovou rezervou, se jmenuje nadměrek. Nadměrek by měl činit u dětí začínajících chodit asi 9 mm, poté 12 až max. 15 mm.
 
Proto Vám klademe na srdce: Pravidelně svým dětem měřte chodidla.
Alternativa k měrné stupnici: jednoduše vyjměte vložku z boty a dítě na ni postavte. Pokud je k dispozici dostatek nadměrku, pak je vše v pořádku.
 
Proč Vaše dítě nepozná, že už jsou mu boty malé?
 
To je přirozené: Dětská chodidla jsou, na rozdíl od chodidel dospělých, relativně necitlivá vůči tlaku a nepociťují bolest v důsledku tlaku. Děti proto při zkoušení bot nejsou schopny spolehlivě říct, zda boty sedí.
 
Možná jste si již všimli, že si děti někdy obují boty opačně. Nedostatečně vyvinuté nervy způsobují, že děti nepociťují tlak v botě. Navíc jsou jejich kosti ještě měkké, a tudíž snadněji přizpůsobitelné, než je tomu u dospělých.
 
die_richtige_schuhgroesse