Kamenná prodejna otevřena st+čt od 13.-17.hod, so 10.-12.hod. Poštovné a balné 80,- Kč prostřednictvím Zásilkovny (výdejní místo Z-point) nebo Balík do balíkovny za 70,- Kč při platbě převodem anebo 157,- Kč přepravní službou DPD CZ s.r.o.. Zdarma nad 2.499,- Kč.

Doporučená péče o obuv

V současné době v zemích EU a také u nás platí povinnost označování materiálů použitých v hlavních částech obuvi, většinou obrazovou formou, tzv. piktogramy.

Názvy a odpovídající piktogramy pro části obuvi:

  • VRCHOVÝ MATERIÁL 
  • PODŠÍVKA A STÉLKA 
  • PODEŠEV 

Díky těmto piktogramům můžeme již sami odhadnout, co od obuvi můžeme očekávat a jak o ni pečovat:

-před použitím impregnačních prostředků je nezbytné obuv nejprve očistit. Postačí nám vlhký hadřík na povrch obuvi, na podešev kartáček, voda a saponát. Obuv necháme dostatečně proschnout, tzn. nesušit však u zdroje přímého tepla (nedávat na radiátory, ke krbu atp.), nýbrž volně v teplé místnosti.  Teprve poté je nutno obuv naimpregnovat. Je vhodné naimpregnovat i novou obuv, to přispěje k tomu, že případné nečistoty se lépe odstraní a umyjí. Druh impregnace volíme podle povrchového materiálu – neimpregnuje se pouze lakovaná useň.

Hladká a leštěná useň: Velur a nubuk

Nejprve obuv zbavíme nečistot vhodným kartáčem, měkkým hadříkem případně vlhkou houbou. Vodoodpudivost Vaší obuvi může být zvýšena pomocí impregnačních krémů.
Pokud dojde k promáčení obuvi, dbejte na její včasné očištění a vysušení, nakrémování krémem určeným pro příslušný druh usně.

Velury a nubuky:  Velur a nubuk

Znečištění se odstraní krepovým kartáčem nebo speciální gumou. Na vyčištěnou obuv používejte speciální bezbarvé a barevné spreje, které dodají potřebný tuk a mají i vodoodpudivý charakter, např.impregnace ve spreji.

Lakovaná useň:     Velur a nubuk

Zbavíme nečistot pomocí vlhkého hadříku, před mrazem chráníme pomocí speciálních prostředků na lakové usně.

Textilní materiály: Textil

Čistíme kartáčováním, lze podle druhu textilu a znečištění také vytírat za vlhka, mastné skvrny očistěte čističem skvrn na textil. Impregnujeme sprejem na textil.

Syntetické materiály:  Syntetika

Údržba této obuvi je velmi nenáročná. Omývá se vlhkým hadříkem, případně lehkým saponátem a utře se do sucha. Obuv se nemusí krémovat. Svršek obuvi pečlivě chraňte před přímým stykem s ostrými a drsnými předměty. Nevystavujte teplotám nad 40°C.

1. Při obouvání obuvi uzavřeného střihu používejte vždy obouvací lžíci, zabráníte tak polámání patní části.

2. Obuv nikdy neperte v pračce.

3. Životnost obuvi není neomezená, proto obuv střídejte a nepoužívejte stále jednu a tutéž.

4. Používejte pro každý účel tu správnou obuv.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení