Od 30.1. do 3.2. DOVOLENÁ (prodejna také uzavřena). OBJEDNÁVKY PŘIJATÉ V TOMTO TÝDNU BUDEME VYŘIZOVAT OD 6.2.2023. Děkujeme za pochopení. Poštovné a balné 80,- Kč prostřednictvím Zásilkovny (výdejní místo Z-point) nebo Balík do balíkovny za 70,- Kč při platbě převodem anebo 157,- Kč přepravní službou DPD CZ s.r.o.. Zdarma nad 2.499,- Kč.

Doporučená péče o obuv

V současné době v zemích EU a také u nás platí povinnost označování materiálů použitých v hlavních částech obuvi, většinou obrazovou formou, tzv. piktogramy.

Názvy a odpovídající piktogramy pro části obuvi:

  • VRCHOVÝ MATERIÁL 
  • PODŠÍVKA A STÉLKA 
  • PODEŠEV 

Díky těmto piktogramům můžeme již sami odhadnout, co od obuvi můžeme očekávat a jak o ni pečovat:

-před použitím impregnačních prostředků je nezbytné obuv nejprve očistit. Postačí nám vlhký hadřík na povrch obuvi, na podešev kartáček, voda a saponát. Obuv necháme dostatečně proschnout, tzn. nesušit však u zdroje přímého tepla (nedávat na radiátory, ke krbu atp.), nýbrž volně v teplé místnosti.  Teprve poté je nutno obuv naimpregnovat. Je vhodné naimpregnovat i novou obuv, to přispěje k tomu, že případné nečistoty se lépe odstraní a umyjí. Druh impregnace volíme podle povrchového materiálu – neimpregnuje se pouze lakovaná useň.

Hladká a leštěná useň: Velur a nubuk

Nejprve obuv zbavíme nečistot vhodným kartáčem, měkkým hadříkem případně vlhkou houbou. Vodoodpudivost Vaší obuvi může být zvýšena pomocí impregnačních krémů.
Pokud dojde k promáčení obuvi, dbejte na její včasné očištění a vysušení, nakrémování krémem určeným pro příslušný druh usně.

Velury a nubuky:  Velur a nubuk

Znečištění se odstraní krepovým kartáčem nebo speciální gumou. Na vyčištěnou obuv používejte speciální bezbarvé a barevné spreje, které dodají potřebný tuk a mají i vodoodpudivý charakter, např.impregnace ve spreji.

Lakovaná useň:     Velur a nubuk

Zbavíme nečistot pomocí vlhkého hadříku, před mrazem chráníme pomocí speciálních prostředků na lakové usně.

Textilní materiály: Textil

Čistíme kartáčováním, lze podle druhu textilu a znečištění také vytírat za vlhka, mastné skvrny očistěte čističem skvrn na textil. Impregnujeme sprejem na textil.

Syntetické materiály:  Syntetika

Údržba této obuvi je velmi nenáročná. Omývá se vlhkým hadříkem, případně lehkým saponátem a utře se do sucha. Obuv se nemusí krémovat. Svršek obuvi pečlivě chraňte před přímým stykem s ostrými a drsnými předměty. Nevystavujte teplotám nad 40°C.

1. Při obouvání obuvi uzavřeného střihu používejte vždy obouvací lžíci, zabráníte tak polámání patní části.

2. Obuv nikdy neperte v pračce.

3. Životnost obuvi není neomezená, proto obuv střídejte a nepoužívejte stále jednu a tutéž.

4. Používejte pro každý účel tu správnou obuv.